SW SZ sp4Święto naszej szkoły, która nosi imię Jana Pawła II, miało miejsce 16 października w 36 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża oraz w 9 rocznicę nadania imienia szkole. Towarzyszyła nam duma i radość, ponieważ w tym roku Jan Paweł II został ogłoszony świętym. Uroczystość rozpoczęliśmy się przy obelisku poświęconym patronowi szkoły wspólnie z Publicznym Gimnazjum nr 3 im. Zjednoczonej Europy w Nowogardzie oraz przedstawicielami rodziców. Po odśpiewaniu hymnu zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. Przy dźwiękach „Barki” uczeń Dawid Tracz wypuścił przywiezione przez siebie gołębie, jako symbol naszej łączności ze świętym papieżem.  ZDJĘCIA >>>

Następnie uformował się kolorowy korowód z transparentami oraz pocztem sztandarowym na czele, który ruszył do kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Fatimskiej. Tam została odprawiona msza święta w intencji szkoły, którą celebrował proboszcz parafii ks. dr Ireneusz Kamionka. Oprawę liturgiczną przygotowali nauczyciele. Po powrocie do szkoły rozpoczęła się kolejna część uroczystości - zawody sportowe. Ciekawe i emocjonujące konkurencje w formie wyścigów rzędów przygotował i przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Wiesław Buczyński. Przerywnikiem sportowych zmagań była grochówka, którą mogliśmy posilić się dzięki szczodrości firmy pani Ewy Kasprzyk P.P.H.U. "Ewa" .
Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły Beata Kuligowska przedstawiła zwycięzcę konkursu na nowe logo szkoły. Został nim Jakub Labocha z klasy VI, którego praca najbardziej zainspirowała komisję konkursową.
Ponadto przez kilka dni trwała kwesta na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która powstała 15 lat temu z inicjatywy naszego patrona i wspiera zdolną młodzież z małych miejscowości. Wolontariusze kwestowali i organizowali się pod opieką nauczycieli: Irminy Lasoty-Kowalskiej, Anety Kaczmarek i Ewy Sawickiej. Wszystkim, którzy mogli pomóc DZIĘKUJEMY! Zebrana kwota  w  łącznej wysokości 347 zł została wpłacona na konto fundacji. W ten sposób już piąty rok przyczyniamy się do budowania „żywego pomnika” dla św. Jana Pawła II, a jest nim polska młodzież.

SW-SZ sp4