Dziwnów       W Miejskim Ośrodku Kultury w Dziwnowie co roku odbywa się       V Festiwal Piosenki Wakacyjnej i Turystycznej. W Komisji zasiadają popularne osoby ze świata muzyki. Tak też było w tym roku 200 wykonawców w kategoriach od przedszkola po gimnazja oceniało jury w składzie:Halina Benedyk – Na Festiwalu w Sopocie w 1984 roku wraz z włoskim piosenkarzem Marco Antonellim zaśpiewała przebój „Frontiera”, który zajął 3 miejsce w konkursie. Po tym sukcesie tworzyła nagrania radiowe i telewizyjne z orkiestrą „Alex Band” pod dyrekcją Aleksandra Maliszewskiego oraz orkiestrą Zbigniewa Górnego. W 1987 roku wystąpiła na Festiwalu w Opolu z piosenką „Mamy po 20 lat”, dzięki której otrzymała „Nagrodę Publiczności”. Utwór stał się niezmiernie popularny, otrzymał tytuł „Piosenki Roku” w 1 Programie Polskiego Radia. W 1988 roku reprezentowała po raz kolejny Polskę na Festiwalu w Sopocie. Dostała wtedy nagrodę Międzynarodowej Organizacji Festiwali „FIDOF” za utwór „Mój koncert” i „Mamy po 20 lat”. W połowie lat 90. rozpoczęła działalność artystyczną dla dzieci. Często prowadzi warsztaty wokalne i pracuje jako juror na konkursach muzycznych.

Jakub Gwit – aktor, wokalista i konferansjer, a w ostatnim czasie śpiewający pogodynek w TVP Szczecin. O sobie mówi „ Moją największą pasją jest musical i dlatego większość zawodowego życia spędziłem w teatrach muzycznych. Ogromną radość sprawia mi też występowanie dla dzieci, które są najbardziej wymagającą publicznością”.

Aurelia Zrodowska – mieszkanka Dziwnowa, społecznik, osoba pełna energii i ciekawych pomysłów. Prezes Uniwersytetu Trzeciego wieku w Dziwnowie.

W tym roku na konkurs pojechały dzieci z oddziału przedszkolnego i w swojej kategorii zajęły zaszczytne I miejsce, zaskakując komisję i widownię wspaniałymi strojami, układem tanecznym i śpiewem.

Dzieci przygotowała Pani Ewa Sawicka z pomocą Pani Magdaleny Magiereckiej i rodziców.

W konkursie I miejsce w kategorii klas I-III zajęła Martyna Basa pod opieką Pani Beaty Siedleckiej.

Imprezą towarzyszącą był konkurs plastyczny „ Ster na Dziwnów” gdzie Róża Włochowicz z oddziału przedszkolnego i Kewin Dudek z klasy II zdobyli wyróżnienia.

Nowogard swoimi TALENTAMI zaskoczył jury oraz wszystkich zebranych z województwa wykonawców.

Więcej informacji i zdjęć na stronie:

www.dziwnow.pl/aktualnosci/wydarzenia/item/585-v-festiwal-piosenki-wakacyjnej-i-turystycznej-relacja

O udziale naszych dzieci w V Festiwalu Piosenki Wakacyjnej i Turystycznej w Dziwnowie można przeczytać na stronach: http://www.dziwnow.pl
i http://www.wnowogardzie.pl