dni ks "Kto czyta książki, żyje podwójnie"
Umberto Eco

W dniach 6 – 10 maja 2013 r. w trakcie DNI BIBLIOTEK w naszej szkole trwały DNI KSIĄŻKI.
W ramach tych dni świetlica szkolna, biblioteka szkolna oraz pedagog szkolny poprzez różne działania, starali się wśród uczniów naszej szkoły rozpowszechniać czytelnictwo oraz zachęcić w myśl przytoczonego powyżej cytatu, do sięgania po dobrą książkę. ZDJĘCIA >>>

Odbyło się czytanie poezji i bajek dla dzieci przez p. Ingę Płosaj-Jurek i p. Danutę Matuszewską w oddziale przedszkolnym i klasach I-III, między innymi „Baśń o królewnie na drewnianych nóżkach”, „Żaba”. Odbyły się również zajęcia plastyczne związane z czytaną poezją oraz zagadki o tematyce baśniowej. W klasach starszych p. Aneta Kaczmarek przeprowadziła zajęcia aktywizujące – „Dlaczego warto czytać?”, w czasie tych zajęć przeprowadziła badania ankietowe na temat zainteresowań czytelniczych naszych uczniów, były też krzyżówki o tematyce czytelniczej oraz kalambury – przedstawianie postaci z bajek. Ponadto w świetlicy szkolnej uczniowie malowali ilustracje do fragmentów wcześniej przeczytanej książki. W bibliotece szkolnej trwał i trwa nadal konkurs „Bajkowy zamek”, natomiast w świetlicy szkolnej został rozstrzygnięty szkolny konkurs na najładniejszą okładkę do bajek braci Grimm. Konkurs wygrała uczennica klasy IV Patrycja Zięciak – gratulujemy!!!
Należy nadmienić, że nasi uczniowie z klas młodszych i starszych brali również udział w konkursach organizowanych przez Bibliotekę Miejską.
Organizatorzy DNI KSIĄŻKI: p. Inga Płosaj-Jurek, p. Aneta Kaczmarek, p. Danuta Matuszewska i p. Marlena Kubacka.

Inga Płosaj-Jurek