GÓRA GROSZA 2022 PO RAZ 22!
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pokazali, że nadal mają szczere serca i podarowali 258,17 zł dzieciom w akcji GÓRA GROSZA 22. Organizatorem dwudziestej drugiej edycji akcji jest Towarzystwo Nasz Dom, z siedzibą w Warszawie. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki z rodzinami lub tym, które są zagrożone, a w szczególności: pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej, pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej, usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej, programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych, programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia oraz lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie. Grosiki były zbierane do wielkiego czajnika – naszej wieloletniej już skarbonki na ten cel, w świetlicy szkolnej, do której przychodzi największa liczba uczniów, następnie liczone po 10 monet i układane w duże serducho. Trochę to trwało i dziękuję bardzo p. Wiolecie za udostępnienie nam miejsca do liczenia i układania tych…20 kilogramów groszy, a uczniom za wielkie zaangażowanie w dobrą sprawę.

Opiekun akcji w naszej szkole
Irmina Lasota-Kowalska