WSPANIAŁA WYCIECZKA DO POZNANIA

16 maja o  godzinie 5:00 z Biurem Podróży GRELAND TOUR wyjechaliśmy luksusowym autokarem do  stolicy Wielkopolski – Poznania.  Oto program naszej wycieczki:
O godzinie 09.30 wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania. Mieści się ono w samym sercu Poznania – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami. W muzeum poznaliśmy lepiej Poznań, jego specyfikę, język oraz symbole, ze szczególnym uwzględnieniem Rogali Świętomarcińskich. Wzięliśmy udział w pokazach rogalowych,  własnoręcznym wykonaniu tych przysmaków oraz degustacji. Następnie zwiedziliśmy z pilotem Stary Rynek wraz z okolicznymi zabytkami – Ratusz Staromiejski, trykanie poznańskich koziołków, Pręgierz i Domki Budnicze, Pomnik Bamberki, Pałac Działyńskich, Poznańską Farę i dawne Kolegium Jezuickie.

Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się na obiad.

Po sutym posiłku pojechaliśmy na zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu, drugiego co  do  wielkości ZOO w Polsce. Dzięki zróżnicowanemu terenowi: wzgórza, stawy, kilka rodzajów leśnych zadrzewień stanowi unikalne w skali kraju miejsce, w którym na wielkich wybiegach żyją zarówno zwierzęta egzotyczne, jak i przedstawiciele krajowej fauny, wszystko to w harmonii z naturą.   Oglądaliśmy bardzo rzadkie gatunki zwierząt łącząc to z długimi spacerami po lesie. Najbardziej poszukiwanym zwierzątkiem była Panda Mała(Ruda). Udało się. Niektórzy przeżyli przygodę z dzikiem i jego rodzinką.

Z ZOO przejechaliśmy na Ostrów Tumski i oglądaliśmy piękny i niezwykły  mural oraz Bazylikę Archikatedralną- miejsce Chrztu Polski i pochówku  Mieszka I i  Bolesława Chrobrego.Dzięki przestronności autokaru w trakcie przejazdów oglądaliśmy Poznań i charakterystyczne dla  miasta budowle i miejsca: Pałac Cesarski, Pomnik Adama Mickiewicza, Aulę UAM, Targi Poznańskie, Pomnik Ofiar Czerwca 1956 i wiele innych pięknych obiektów.Strudzeni  i zadowoleni wróciliśmy do Nowogardu kilka minut po północy.W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy  trzeciej i piątej oraz wielu uczniów z klas 4-8.