WYCIECZKA KLASY DRUGIEJ DO SZCZECINA
Dzień 11 maja drugoklasiści będą wspominać bardzo słodko, a to za sprawą wycieczki do Manufaktury Twórczej „Cytrynka” w Szczecinie. Podczas tej wizyty dzieci poznały tajniki ręcznego wyrobu cukierków i lizaków. Obserwowały prawdziwe czary - wylany na blat gorący karmel, wymieszany z czerwonym sokiem z buraków i zielonym z pokrzywy, zamieniał się w kolorową masę. W tej magicznej fabryce wykonywały lizaki, według stworzonego przez siebie projektu.
Następnie wszyscy udali się do Teatru „ Pleciuga”, na przedstawienie pt. „ Pinokio” w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego. 90 minut niezwykłej historii drewnianego pajacyka było barwne, pomysłowe i chwilami groźne. Spektakl bardzo się spodobał, a o pozytywnych emocjach w widzach świadczyły uśmiechy i komentarze po przedstawieniu.
W drodze na Wały Chrobrego, gdzie rozciąga się wspaniały widok na Odrę, uczniowie mieli okazję wstąpić do Filharmonii Szczecińskiej. Zachwyciły się jej dużą powierzchnią i spiralnymi schodami. To była wspaniała wycieczka.

Beata Siedlecka