Wizyta Pani Leśnik w Naszej Szkole
W dniu 1 kwietnia uczniowie klasy II i III uczestniczyli w spotkaniu z Panią Leśnik Nataszą Kaczmarek z Nadleśnictwa Nowogard. Podczas spotkania Pani Natasza bardzo ciekawie opowiedziała o występujących w polskich lasach gatunkach zwierząt, ich wyglądzie, przystosowaniu do warunków życia, zwyczajach, a także niebezpieczeństwach podczas spotkania z człowiekiem. Opowiedziała również jak wielką rolę w życiu człowieka odgrywają nasi skrzydlaci przyjaciele. Podczas spotkania uczniowie utrwalili warstwy lasu oraz poznali charakterystyczne zwierzęta spotykane w poszczególnych jego warstwach. Pani Leśnik uświadomiła również dzieciom znaczenie oraz potrzebę ochrony środowiska naturalnego. Zajęcia były bardzo ciekawe i budziły duże zainteresowanie uczniów. Serdecznie dziękujemy.

Izabela Tas