„HEALTHY FOOD, HEALTHY PLANET!”- Projekt międzynarodowy w klasie 2

Uczniowie klasy 2 rozpoczęli właśnie działania w ramach projektu międzynarodowego etwinning. Projekt pod nazwą „Healthy food, healthy planet!” jest realizowany we współpracy ze szkołami z Hiszpanii i Jordanii. Drugoklasiści rozpoczęli od analizy słownictwa w języku angielskim dotyczącego grup żywieniowych i dokonali podziału produktów do odpowiednich kategorii. Praca odbywała się w grupach, a jej efektem są przepiękne plakaty. Uczniowie otrzymali już kolejne zadanie do wykonania, które opiszemy po jego realizacji.

Projekt ma na celu kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych i dbałość o zdrowie. Uczestnicy doskonalą także analizowanie, kategoryzowanie, wyciąganie wniosków, współpracę w grupie, a przede wszystkim pracują nad swoimi umiejętnościami językowymi i rozwijają swój język angielski. Dzięki współpracy ze szkołami z Hiszpanii i Jordanii będą także mogli porównać nawyki żywieniowe za granicą. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z pierwszego zadania, które zostały dołączone do artykułu.

A. Jurczyk