logo sp4 4

Udostępnij

WYCIECZKA NA DWORZEC KOLEJOWY
Często jest tak, że lektura to zło konieczne dla uczniów. Aby obalić ten mit, uczniowie klasy trzeciej po przeczytaniu lektury „ O psie, który jeździł koleją”, wybrali się na dworzec kolejowy w Nowogardzie, w celu porównania wiadomości zdobytych z książki, której akcja działa się we Włoszech w latach 50 ubiegłego wieku, z czasami współczesnymi w Polsce. Wycieczka była bardzo atrakcyjna, dzieci mogły wygodnie zająć miejsca w pociągu. Próbowały wyobrazić sobie, gdzie Lampo mógł chodzić, co widział i czy trudno było mu wskakiwać do pociągów. Dzięki wycieczce i lekturze uczniowie stwierdzili, że każda książka czegoś uczy i nazwę lektura trzeba w przyszłości zmienić na inną, aby nie odstraszała uczniów od obowiązku, a zachęcała do sięgania po książki, do czytania.